10 juni 2022
In de Zilverboekenclub (een Facebookgroep voor Zilverspoor en Zilverbronboeken liefhebbers) staat deze maand iets over de wereldbouw van mijn boeken uit de Interplanetair trilogie. Ik neem de informatie over op mijn website, zodat het ook hier te volgen is. Hier de informatie uit week 1.

Hoe ziet de wereld eruit?
De wereld van Daniël en Irene bestaat uit een gedeelte van het heelal met verschillende planeten. Het koninkrijk Laskoro ligt bij de ster Atlas en de Plejaden in Taurus en bestaat uit vijf planeten. Irene is geboren in Biarrastad op de planeet Laskoro. Het koninkrijk Berinyi ligt in de Rosettenevel bij de ster Bara in Eenhoorn en heeft ook vijf planeten. Daniël is geboren in Bengalostad op Berinyi5.
Waar bevindt de Ruimtestad zich en hoe is die ontstaan?
De Ruimtestad bevindt zich bij de ster Alhena in Gemini. Sinds de Kilamiër, mevrouw Kimra (een draakvrouw) er de burgenmeester werd, veranderde de naam in Alhenapolys. Voor die tijd was er een Terraan burgemeester, toen heette de stad nog Corona Stella. Er leven daar wezens van verschillende planeten bij elkaar, omdat de Galactische Rechtbank zich in die Ruimtestad bevindt. Ook de Galactische Vereniging van Planeten is er gevestigd. De Ruimtestad is gebouwd door Terranen en Kilamiërs samen. De Terranen komen van de aarde en de Kilama UZ54 ligt in het sterrenbeeld Auriga.
Wat zijn jouw inspiratiebronnen geweest voor deze wereld?
Mijn inspiratiebronnen voor een wereld in de ruimte met verschillende planeten komen uit mijn fascinatie voor het heelal en mijn studie astrologie. De sterrenbeelden komen uit een sterrenbeeldenatlas, daar is helaas niet op te zien waar de aarde zich bevindt, omdat de aarde het middelpunt is waarvandaan alles wordt geobserveerd. De schepping van de planeten van Laskoro en Berinyi door draken heb ik van een artikel uit een tijdschrift met een Chinese draak die de Zon in zijn klauwen houdt.