25 mei 2021
Wat fijn als een boekenblogger die al je boeken heeft gelezen nog steeds verrast kan worden door een plotwending en vindt dat dit een van mijn betere boeken is. Dank je wel, Wendy Koedoot.
Lees onder het plaatje haar 5 sterren recensie of lees het origineel hier. https://9636wenblog.com/2021/05/25/recensie-de-twaalfde-saturnusmaan-johanna-lime/

Recensie: De twaalfde Saturnusmaan -Johanna Lime
2020
ISBN: 9789493023468
AquaZZ
Dit boek heb ik gewonnen bij met een actie van Johanna zelf.
De cover van dit boek spreekt me al meteen aan, ik ben benieuwd naar het verhaal.
Dalmar en Maud zijn vriendinnen en wonen in Lunapoort. Ze zijn anders dan anderen, voelen zich soms als vreemden en hebben moeite met het doorgronden van regels.
Op een dag landen er twee aliens op de twaalfde Saturnusmaan, zij doen een onderzoek naar de ontwikkeling van de mensheid sinds de Egyptenaren en kiezen Dalmar en Maud uit als proefkonijnen, oftewel: studieobjecten.
Zouden de proeven die zij met Dalmar en Maud doen genoeg informatie opleveren om er achter te komen of de aarde zich kan aansluiten bij de spiraal van de Galaxis, waar de aliens deel van uitmaken?
Dalmar en Maud merken dat er iets aan de hand is, maar weten uiteraard niet wat er met hen gebeurt in hun slaap. Waarom vergeten ze steeds zo veel?
Al snel komen ze erachter dat er iets gaande is als ze een aparte ontdekking doen in de supermarkt.
Dat is nog maar het begin van alles. Hoe kunnen ze hun levenslot keren?
Dalmar en Maud zijn apart maar wel interessant, ze hebben geen vrienden en werken allebei. Je kan je goed in hen inleven omdat iedereen wel eens het gevoel heeft er niet bij te horen. Ze zijn herkenbaar en zouden zo je buren kunnen zijn.
De aliens Sokaris en Kek zijn bijzonder, ik mag ze al vanaf het begin. Je hebt het idee dat ze geen kwaad in de zin hebben en puur een onderzoek aan het doen zijn, maar je vraagt je wel af hoelang het goed gaat voor Maud en Dalmar erachter komen wat er met hen gebeurt.
Het verhaal zit goed in elkaar en leest vlot, mede omdat het zo herkenbaar is en er duidelijke boodschap in zit. Het is niet raar als je anders bent, zolang je maar respect hebt voor de anderen en andersom.
Het verhaal bevat autobiografische elementen, maar toch heb je het idee dat het puur fantasy is.
Er zit naast fantasy en science fiction ook een flinke dosis geschiedenis in waardoor je er ook nog wat van opsteekt (of een feest der herkenning als je geschiedenis hebt gehad).
De opbouw naar het plot is goed.
Hoewel ik denk te weten hoe het gaat aflopen zit er toch een plotwending in die ik niet zag aankomen.
Ik heb tot nu toe alle andere boeken van Johann Lime gelezen. Dit boek is totaal anders omdat het autobiografisch is, een duidelijk te volgen en herkenbare verhaallijn heeft en meer scifi dan fantasy is. Eerlijk gezegd vind ik dit wel een van de beste boeken van haar hand.
5 sterren.
Reactie
Heel erg bedankt voor de recensie, Wendy. Fijn dat je het een goed boek vond.
Groeten van Johanna Lime