De fantastische wereld uit deel 1 van De vergeten vloek, Sluimerend vuur
Hieronder staan de vragen en antwoorden van de rubriek over de Wereldbouw van Johanna Lime.
Van deze vragen en antwoorden werd in de maand april van 2019 steeds een deel uitgebracht op Facebook, in de groep van de Zilverboekenclub.
Elke week kwam er een gedeelte bij, in totaal waren er vier gedeelten met informatie.
Hier staat de informatie uit de derde week.
(De afbeelding is gemaakt door Kim ten Tusscher)
Oorspronkelijk geplaatst op 24 april 2019 op website De vergeten vloek
Pas op! Als je niet van spoilers houdt en de boeken nog moet lezen, dan is het misschien niet raadzaam om door te lezen. Ben je nieuwsgierig en wil je graag meer achtergrondinformatie over de verbeeldingswereld, lees dan gewoon verder.
De tekst zoals die op Facebook stond.
Om een fantasiewereld te bouwen moet je als schrijver over heel veel dingen nadenken. In deze rubriek zetten we elke maand één wereld in de schijnwerpers. Dit is nogal veelomvattend zodat er elke week een nieuw gedeelte in de Zilverboekenclub geplaatst wordt, dus volg het goed om alles te ontdekken.
Zijn er speciale planten of kruiden in jouw wereld en hoe heten die? Zijn er speciale voorwerpen? Wat is hun functie in het verhaal? Wat doen ze?
Een speciaal voorwerp is Het Divinatiekristal dat ik in opdracht van Sesha moest gaan zoeken. Aangezien het een artefact van Morane was ben ik eerst in de kunstcollectie van mijn eigen familie gaan zoeken en daardoor maakte ik kennis met belangrijke Clanleden. Uiteindelijk bleek het bijzondere sieraad, een hanger met een ovale steen die aan weerskanten wordt vastgehouden door Liscends, magische roofvogels van de god Aquila, op een heel vreemde plek te liggen, boven op een berg.
Maar ik heb het meegekregen en als ik me concentreer kan ik het verleden, het heden en de toekomst zien. De toekomst benauwt me, er staat iets heel gevaarlijks te gebeuren, ik ben bang dat Laskoro aangevallen worden zal en ik denk dat er Magii in het spel zijn. Wat ik niet kon zien is hoe mijn toekomstige vrouwen eruit zien of waar ze zijn. Dat was natuurlijk ook een gemene vraag, want die informatie krijg ik pas als ik koning ben. Ik moet met drie vrouwen trouwen, dat heeft het volk beslist. De kans op zonen is te klein om het risico te nemen dat de koning geen troonopvolger krijgen zal. Eerlijk gezegd zou ik er geen bezwaar tegen hebben als mijn dochter op de troon kwam te zitten, misschien krijgen we dan zelfs een tweede Irene Morane. Maar Laskoro is democratisch en daar beslis ik dus niet over.
Behalve Het Divinatiekristal heb ik ook een staf met een kristal waar ik mijn magie geconcentreerd doorheen kan leiden, maar het is een beetje een stom gezicht om in het moderne Laskoro met zo’n staf rond te lopen, dus meestal laat ik hem thuis.
Van de Avatars zijn er beelden en die gebruiken ze om met ons te spreken. Ze houden ervan om raadselachtig en geheimzinnig te doen. Meestal gebruiken ze het Klanisch en dat wordt al gauw een soort orakel.
Hoe is het bestuur van de wereld geregeld? Is er een koningshuis, hoe zit de regering in elkaar, wie hebben de macht in handen? Is er een hiërarchie en wie komen er dan slecht vanaf?
Ik heb al aangegeven dat Laskoro democratisch wordt bestuurd. Maar wel zo dat de koning veel invloed heeft op de besluitvorming. De regering van Laskoro bestaat uit de Laskoriaanse Volksraad die gevormd wordt door alle districtsraden bij elkaar. In elk district is een eigen districtsraad die in de districtshoofdstad vergadert.
De Hogere Koninkrijksraad is er speciaal voor het hele koninkrijk en vergadert in de hoofdstad van het koninkrijk, de stad waar de koning resideert. In die Raad zitten afgevaardigden uit alle partijen die door het volk tijdens verkiezingen gekozen zijn. Helemaal aan de top staan de viziers en de grootviziers die allemaal eigen portefeuilles hebben, met daarboven dan nog de koning en de eerste koningin.
Als koning word ik de hoogste rechter van het koninkrijk en daarom moet ik rechten studeren aan de universiteit. Omdat ik twee studierichtingen heb gekozen ben ik naar de universiteit van Biarra gegaan, want daar is de faculteit geschiedenis die ik niet wilde missen. Uit het verleden is veel te leren voor de toekomst.
Op Laskoro zijn er vijf grote politieke partijen. Het volk stemt iedere vijf jaar welke leden van die partijen hen mogen vertegenwoordigen. Bij mijn vader was de Centrum Midden Partij het grootst, maar de Vrije Conservatie Partij krijgt steeds meer invloed en de nieuwe Radicale Revolutionaire Partij die zijn oorsprong op Landgoed De Blauwe Lotus heeft groeit de laatste tijd enorm. De Progressieve Radicale Partij is er een om goed rekening mee te houden, zij komen op voor de rechten van de vrouwen en dat zijn er op Laskoro nogal veel. Driekwart van de bevolking is vrouw, hoewel niet alle vrouwen PRP stemmen natuurlijk. De Conservatieve Partij Radicalen wordt gek genoeg bijna geheel geleid door mannen die vinden dat zij ook het recht zouden moeten hebben op drie vrouwen, net als de koning. Maar dat hebben ze mis, die wet is echt een uitzondering. Samenleven mag natuurlijk wel, maar een huwelijk met drie vrouwen is alleen toegestaan voor de koning. Er zijn diverse soorten samenlevingsverbanden mogelijk op Laskoro en bij elke vorm is wel iets positiefs te vinden. Meestal worden goede plannen en ideeën gestimuleerd en zelfs gesubsidieerd. En nu ik er goed over nadenk geldt eigenlijk nog steeds wat de Avatars van ons willen: samenwerking binnen het volk en luisteren naar wat de Avatars van ons willen. Ik ben wel blij dat Zij wilden dat de drie magische dynastieën van Laskoro, Ming, Morane en Gettferdrey, elkaar weer vonden en dat er een nieuwe samenwerking tussen deze drie families komt.
Link naar de boeken van Johanna Lime in de online winkel van de uitgeverij Zilverbron
De boeken van Johanna Lime kopen
Johanna Lime